Komorní koncert - EPOQUE QUARTET

17. červenec 2008 v 19:00 hod.

České muzeum hudby

Texty:

Účinkují:

EPOQUE QUARTET
Martin Válek - housle, Vladimír Klánský - housle,
Vladimír Kroupa - viola, Vít Petrášek - violoncello

 

Program:

František Xaver Richter - Adagio a fuga g moll
Wolfgang Amadeus Mozart

Smyčcový kvartet č. 19, C dur
„Disonantní“ K465 - Adagio. Allegro - Andante
cantabile - Allegretto - Molto allegro


Oliver Nelson - Stolen moments
David Balakrishnan - Spiderdreams
Jimi Hendrix- Gypsy eyes
Jan Kučera - My funny Valentine
Pat Matheny - Jaco
David Balakrishnan - Skylife

 

Epoque Quartet založili v roce 1999 čtyři spříznění hudebníci Martin Válek, Vladimír Klánský (housle), Vladimír Kroupa (viola) a Vít Petrášek (violoncello). Brzy následovalo mnoho úspěšných koncertů na prestižních festivalech a pódiích. Epoque Quartet sbíral první ceny na mezinárodních soutěžích např. v rakouském Liezenu, Beethovenově Hradci nad Moravicí atd. Jiná kvarteta předčí mimo jiné svým repertoárem, který zahrnuje kromě děl klasických také skladby jazzové, rockové nebo funky. V roce 2000 vedli členové Epoque Quartetu třídu jazzové interpretace na kurzech Jeruzalémské hudební akademie. Na poli jazzové hudby se EQ setkal mimo jiné s George Mrazem, Benny Beaileym, Yoshiko Kishino. Soustavně spolupracuje s Robert Balzar Triem.


Míchat klasickou hudbu s populárem se musí umět - cesta ke kýči totiž bývá stejně jako cesta do pekla dlážděná dobrými úmysly.

Čtyřka mladých pánů z Epoque Quartet, která nemá s těmito dvěma póly problém, je na české scéně ojedinělým zjevem.

Na svém čtvrtečním koncertě 17.7. v rámci festivalu Prague Proms 2008 předvedli, jak kultivovaně, ukázněně a stylově umějí hrát Mozarta a s jakým drajvem se dokážou zhostit Jimiho Hendrixe nebo Pata Methenyho. Jejich jazzové, rockové, funkové a jiné "úlety" mají stále laťku profesionality. Neméně úchvatná je spolupráce s mladými českými skladateli (Jan Kučera, Petr Wajsar) na nových skladbách.

Autor: Dita Kopáčová Hradecká / LN
 

Prague Proms 2011